niedziela, 8 czerwca 2008

Nurkowanie, jez. Białe k/Gostynina, 8.06.2008

Nurkowanie nr. 64, max. depth 30m, time 78 min, EAN32, SAC=20 l/min,

Nowy plan nurkowy wykonany, poszerzając nieco nurkowisko nad Białym zrobiliśmy dzis z Sebą akcję "poręczówka" :) Zanurzenie po dotychczasowych poręczówkach do palika na 13 m, tam doporęczowanie do niego i popłyneliśmy na platformę na 30 metrach cały czas rozciągając poręczowkę wzdłuż już istniejącej. Po dotarciu na platformę rozejrzeliśmy się co z leżącą obok beczką, która kiedyś była bojką oznaczającą platformę 30m, byliśmy zobaczyć w jakim jest stanie i czy są szanse żeby ją podnieść na powierzchnię następnym razem. Po oględzinach beczki powrót na platformę i zataczając szeroki łuk o promieniu rozciagnietej poręczówki powrót w stronę brzegu. W okolicach 17 m wbiliśmy nowy palik i do niego dowiązaliśmy rozwiniętą poręczówkę. Po drodze nic ciekawego w nowych rejonach nie znaleźliśmy, jedynie kilka gałęzi. Najlepsza wizurka w okolicach 30 m - jakies 4-5 m.

Nurkowanie nr. 65, max depth 20m, time 65 min, EAN24

Nurkowanie nr dwa tego dnia to dojście do końca wcześniej położonej poręczówki, zaporęczowanie się do niej, rozwijanie w kierunku 20 m i zakończenie jej w okolicach 16 m kolejnym palikiem. Wszystko wygląda na to, że w tamtą stronę jeziora nie ma zbyt wiele podwodnych atrakcji.

Dzień fajny, fajne nurkowania, miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Buziak dla Irminy za support powierzchniowy i cierpliwość ;). Buziak dla Sebastiana za poskramianie poręczówki i fajne nurkowania :)))

Zdjęcia tu.

0 komentarze: