niedziela, 10 sierpnia 2008

Nurkowanie nr. 71, jez.Białe k/Gostynina, trawers z Jędrusiowej Polany do Crazy Shark max. depth 29m, time 55, EAN32/EAN50

Jako że jez. Białe znurkowaliśmy już z Sebastianem dokładnie od strony bazy Crazy Shark padł pomysł, żeby wyruszyć z przeciwległego brzegu w stronę wspomnianej bazy i tym samym połączyć oba brzegi jeziora. Tak się fajnie ułożyło, że nurkowanie zaczęliśmy z Jędrusiowej Polany - miejsca gdzie wcześniej postawiliśmy pierwsze kroki w jeździe konnej. Polecam spróbowanie, nawet fajna zabawa (pod warunkiem, że ktoś się nie boi spaść z konia), 30 minut zajęć kosztuje 20 pln.

Po przygodzie z końmi zjechaliśmy samochodami nad wodę i zaczęliśmy skręcać sprzęt. Planowaliśmy dłuższe nurkowanie jednak okazało się, że całość zrobiliśmy w 55 minut, z czego ostatnie ok. 10 spędziliśmy na 5 metrach na różnych zabawach i ćwiczeniach. Wizurka od strony, z której zaczynaliśmy zdecydowanie lepsza niż w bazie Crazy Shark.

Przez najgłębszy punkt jeziora (31m) nie przeszliśmy ale kawałek 29m się ciągnęło. Przy wypłycaniu w wodzie zaczęła się jakaś dziwna mglista zawiesina. Płynęliśmy na kompas i udało nam się trafić idealnie w palik na 13 metrach od którego kiedyś ciągnęliśmy z Sebą poręczówkę.

Pod wodą niestety nic ciekawego nie znaleźliśmy. Chyba najwyższy czas na eksplorację innych akwenów. Białe pozostanie jednak pewno dalej do ćwiczeń. Więcej zdjęć w GALERII.

0 komentarze: