niedziela, 10 maja 2009

Nurkowanie nr. 86, jez. Białe, max. depth 26 m, time 33 min, air


Dziś plan na nura był już konkretny i z góry ustalony. Wszystko ciągle w ramach przygotowań do kursu. Idziemy na 30 m, i wynurzamy się przy opustówce z symulowanym deco. Jakoś po drodze 30 metrów zamieniło się na 26 i zamiast w lewo to pojechaliśmy w prawo.
Tym razem na nurkowanie umówiłem się z dziewuchami: Kasią i Anią. Godzina operacyjna umowiona na 1100 CET. Jednak w związku ze zbliżającym się Euro 2012 i remontami dróg wszystko się wydłużyło, ale nie ma tego złego.....bo jak już mieliśmy zakładać sprzęt to zjawił się jeszcze Paweł więc do nas dołączył. Zrobiły się dwie dwójki czyli nurkowanie chłopacy na dziewuchi :)

Wizura w jeziorze masakryczna, woda zaczyna kwitnąć. Do platformy na 12 metrach może z 1 metr widoczności, albo nawet nie to; później już nieco lepiej, aby poniżej 20 metra przejść w całe trzy. Przy platformie na 20 m się rozłączyliśmy: dziewczyny zostały a Paweł i ja popłynęliśmy do łódki na 26, kółko wokół niej i powrót do dziewczyn. Potem już tylko wymiana okey'ek i w górę przy opustówce. 15m-1' , 12m-1' , 9m-1' , 6m-3' , 3m-3'.

Dziękuję za nura. Więcej zdjęć w galerii.

0 komentarze: